Vücudunuzu Forma Sokacak 7 Egzersiz Yöntemi

ip atlama

İp atlamak:

İp atlamak vücudun her bölgesinin çalışmasını sağlayan ve daha fazla kalori yaktıran bir yöntemdir. Evde ve dışarda yapılabilecek kolay ve ekonomik bir yöntem olması da ip atlamanın avantajları arasında.

Squat

Squat, bir çömelme hareketi. Doğru yapıldığı taktirde birçok kas grubunu aynı zamanda çalıştırıyor. Kalçaları sıkılaştıran ve şekillendiren bu egzersiz, kolay olmasına rağmen yoğun kalori yakımını sağlıyor.

Kalori yakımını arttırmak için hareketi zıplayarak ya da dambıl kullanarak squat yapabilirsiniz. Düzenli squat, fiziksel sağlığın korunmasını desteklemektedir.

Şınav

Şınav, zor bir hareket olmasından dolayı kaçınılan bir egzersiz. Ancak vücut için oldukça önemli bir egzersiz. Yalnızca göğüs ve omuz değil, tüm vücudu çalıştıran bir egzersiz olduğu için düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yanlış yapılması sonucunda ise bel ağrılarına sebep olabilir.

Lunge

Bacakların sıkılaşması için mutlaka Lunge hareketinin yapılması gerekmektedir. Lunge hareketi bacakları teker teker çalıştırır ve bu sayede sıkılaşmayı hızlandırır. 2 günde bir 3 set 10 tekrarlı lunge çalışmak, gözle görülür bir farklılık yaratacaktır.

Yüzme

Yüzme, vücudun her kasını çalıştırdığı için oldukça önemli bir spordur. Yüzme, bol miktarda kalori yakılmasını sağlarken kalbi de güçlendirmekte.

Koşu

Koşma, kalp sağlığına oldukça yararlı. Bununla beraber hızlı kalori yaktırması ve birçok kas grubunu çalıştırmasıyla da spor yapan kişilerin vazgeçilmezi. Düzenli olarak koşmak, kuvvetli ve sıkı bacaklar için şart.

Bisiklet

Yağ yakmanın ve kolay kilo vermenin en pratik yolu bisiklet sürmek. Bacak, kol ve karın kaslarını çalıştırmasıyla vücudun sıkılaşmasını ve şekle girmesini kolaylaştırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir