Zayıflamaya Yardımcı 10 İpucu

zayıflama

Öncelikle zayıflamak ile aç kalmanın aynı anlama gelmediğinin bilinmesi gerekir. Aksi halde ideal kiloya ulaşmaya çalışılırken vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin karşılanmaması halinde ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Kısacası hedef kilodan ziyade o kiloya nasıl ulaşacağınız daha çok önemlidir. Bu nedenle sağlığınızı ön planda tutarak, vücudunuzun fazla yağ depolarının harcanması için fiziksel aktivite ile birlikte düşük kalori diyet programını uygulamanız gerekir. Ayrıca bu azimli süreçte uzmanların 10 önerisi ile fazlalıklarınızdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Fazla kilolarınızdan biran önce kurtulmak isteseniz de, gerçekleşmesi imkansız olan hedeflerden kaçınmanız önerilmektedir. Kendinizi belli bir kiloya ulaşmak için zorlamanız, hatalı davranışlara yönelmeniz ile birlikte sağlığınızı tehlikeye atacaktır. Bu nedenle ulaşabileceğiniz küçük hedefler ile başlamanız gerekir.

Zayıf olan bir kadının seksi ya da güzel olduğunu savunan görüş veya kural yoktur. Bu durumunun kilo verme programındaki amacın çok daha dışında bir kavram olduğunun bilinmesi ve ne kadar zayıflarsam o kadar seksi olurum düşüncesi ile kendinizi yıpratmamanız önerilmektedir.

Diyetle vücudunuzun genel şekli değişmeyecektir. Yalnızca verdiğiniz kilolara göre daha ince gözükeceksiniz. Bu nedenle kilo verme çalışmalarınızda realist görüşün dışına çıkmamanız, kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeniz gerekir. Eğer iri göğüslere ve kalçaya sahip iseniz, belli bir ölçüde küçülme olabilir fakat yapınız itibari ile bu bölgeler hala iri görünmeye devam edecektir.

Besinlerden aldığınız kalori miktarını kademeli olarak azaltın. İlk olarak az yağlı olmasına dikkat edin. Öğünlerinizden sebze ve meyveyi eksik etmeyin.

Hedefiniz hızlı bir şekilde kilo vermek için sezonluk bir program olmasın. Sağlıksız diyet programı ile birlikte vücudun deformasyonu artarken, hızlı bir şekilde tekrar kilo alımı başlamaktadır. Bu nedenle yazın olmak isteğiniz kilo için aylar öncesinden programınızı uygulamaya başlamanız gerekir. Tek düze diyetler hem iradenize hem de vücudunuza zarar verir. Günlük olarak 1200-1500 kalori tüketimine özen göstererek, egzersiz yapın.

Bu zorlu serüvende verdiğiniz kiloları geri almamak için sağlıklı beslenme alışkanlığını benimsemeniz ve sadık kalmanız gerekir. Mümkün olabildiğince sebze ve meyve ağırlıklı beslenme programları ile şeker, et, yağ ve unlu gıdalardan uzak durun.

Günlük kalorinizi belirlemek için mutfağınızda bir tartı bulundurmanız gerekir. Hazırladığınız kalori listesini hesaplayarak yapın. Ancak abartıya kaçmamanız önerilmektedir.

Beslenme ile birlikte mutlaka fiziksel aktivitenize de dikkat etmeniz gerekir. Aldığınız kalori miktarlarını ve mevcut yağ depolarınızı harcamanız için egzersizlerinizi aksatmayın. Eğer egzersiz yapmak sizin için büyük bir zahmetse, sevdiğiniz şarkılarla dans ederek gereken enerjiyi harcayabilirsiniz.

Her gün tartının başında olmanıza gerek yok. Bu durum hiç bitmeyecek uzun bir yolculuk gibi görünürken, çabuk sıkılmanıza neden olacaktır. Bu nedenle başarınızı takip etmek için hafta da bir gün aynı saatte aynı giysilerle birlikte tartılmanız, sizi motive edecek sonuçları gösterecektir.

Günlük olarak kalori cetvelinize göre yediğiniz besinleri not alın. Eğer diyet programınızda memnun olmadığınız bir durum varsa, bu not sistemi ile kolaylıkla hatanızı çözebilirsiniz. Ayrıca egzersiz programınızı da bu listeye göre düzenlemeyi unutmayın.

  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir